Ogłoszenia28 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 15.10.2023. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

15 października, 2023

28 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 15.10.2023.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W dzisiejszą niedzielę kolejny raz obchodzimy Dzień Papieski. Dziś dziękujemy Bogu za wieloletnią posługę papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze. Dzisiaj swoimi ofiarami wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” Z tych środków fundowane są stypendia dla uzdolnionej, a pochodzącej z ubogich rodzin młodzieży. Polecam tę zbiórkę waszej życzliwości. O zebranie ofiar proszę wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas.
  2. Następna niedziela w całym Kościele to Światowy Dzień Misyjny rozpoczynający Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy. Wielkie dzieło misyjne wspieramy składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.
  3. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Codziennie w naszym kościele nabożeństwo różańcowe o godz. 1700. W tym tygodniu proszę o poprowadzenie różańca :

– we wtorek kl. III, w środę kl. VII, w czwartek kl. VIII, w piątek Róże Żywego Różańca.

1. W związku z uroczystością Wszystkich Świętych uporządkujmy groby naszych bliskich. Szkło, plastik, tworzywa sztuczne wyrzucajmy do kontenera, pozostałe do kompostownika. Na stoliku pod chórem przygotowane są kartki na wypominki. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej . W zakrystii można zakupić Kalendarze Rolników na 2024 r. – 30 zł.
  2. W parafiach naszej Diecezji trwa akcja pomocy misjom przez budowanie studni głębinowych, dzięki zbiórce zużytych (dobrych i zepsutych) przedmiotów codziennego użytku. W tym przypadku chodzi o telefony komórkowe (klawiszowe), smartfony, tablety i laptopy. Szczegóły na plakacie zamieszczonym w gablocie. Akcja przewidziana jest do końca października 2023 r. Bardzo proszę o zaangażowanie się w tą akcję i składanie tych przedmiotów do przygotowanego pojemnika wystawionego przy figurce św. Antoniego.
  3. W sobotę o godz. 900 spotkanie LSO – aspirantów, ministrantów i lektorów, o godz. 1000 zapraszam na spotkanie dziewczynki z kl. IV do VI, które chcą należeć do Dziewczęcej Służby Maryjnej.
  4. Dziękuję za sprzątanie, dekorację kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty rodzinom. W sobotę o godz. 800 proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny.
  5. Dziękuje za wykonanie dekoracji okolicznościowej na Dzień Papieski: p. Magdalenie i p. Wiolettcie. p. Tomaszowi i p. Patrykowi za prace remontowe przy schodach do kościoła, pewnej osobie za remont balustrady na klatce schodowej na chór. p. Krzysztofowi za pracę przy drzewach na cmentarzu.
  6. Modlitwa do św. Michała Archanioła…