Ogłoszenia27 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 08.10. 2023. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

8 października, 2023

27 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 08.10. 2023.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś przypada 27. niedziela zwykła. Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła. Na nabożeństwo październikowe gromadzimy się w kościele codziennie o godz. 1700. Bezpośrednio po nabożeństwie Msza św. W tym tygodniu proszę o poprowadzenie różańca : we wtorek kl. IV, w środę kl. V, w czwartek kl. VI.

1.  W sobotę, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy nauczycieli i wychowawców naszą życzliwością i modlitwą. Szczególnie będziemy ich polecać Panu Bogu podczas nabożeństwa różańcowego.

3. W niedzielę 16 października o godz. 13:00, w kościele Miłosierdzia Bożego
w Dębicy, zostanie odprawiona Msza św. w intencji rodziców, którzy doświadczyli
utraty dziecka w wyniku: poronienia, przedwczesnego porodu lub w inny sposób.
Bezpośrednio po tej Mszy, na cmentarzu przy ulicy Wielopolskiej, odbędzie się uroczysty
pochówek dzieci martwo urodzonych, pozostawionych w szpitalu, których rodzice
zrezygnowali z prawa do pogrzebu we własnym zakresie. Pochówkowi będzie
przewodniczył Kapłan.

1. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali kolejny Dzień Papieski pod hasłem Jan Paweł II – Cywilizacja życia, , który na trwałe wpisał się w kalendarz ważnych rocznic i obchodów w naszej Ojczyźnie. O poprowadzenie różańca proszę Akcję Katolicką. Tego dnia swoimi ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Świętego Jana Pawła II. O przeprowadzenie zbiórki proszę wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas.
  2. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary również i te bezpośrednio wpłacane na konto parafialne.
  3. Dziękuję za sprzątanie i dekorowanie kościoła. W sobotę o godz. 800 proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny.
  4. Dziękuję za wykoszenie trawy wokół kościoła p. Marcinowi. Dziękuję również p. Tomaszowi i p.Filipowi za prace remontowe przy schodach do kościoła, pewnej osobie za remont balustrady na klatce schodowej na chór.
  5. W niedzielę 24 września ruszyła w parafiach naszej Diecezji akcja pomocy misjom przez budowanie studni głębinowych, dzięki zbiórce zużytych (dobrych i zepsutych) przedmiotów codziennego użytku. W tym przypadku chodzi o telefony komórkowe (klawiszowe), smartfony, tablety i laptopy. Szczegóły na plakacie zamieszczonym w gablocie. Akcja przewidziana jest do końca października 2023 r. Bardzo proszę o zaangażowanie się w tą akcję i składanie tych przedmiotów do przygotowanego pojemnika , który od jutra będzie wystawiony przy figurce św. Antoniego.
  6. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.

10. Modlitwa do św. Michała Archanioła…