Ogłoszenia2. NIEDZIELA ZWYKŁA – 16.01.2022.

15 stycznia, 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy 2. niedzielę zwykłą. Składka przeznaczona na cele parafialne. Bóg zapłać! W przyszłą niedzielę składka również pozostaje w parafii. Dziękuję również za ofiary składane na ogrzewanie kościoła i na remont dachu.
  2. Dzisiaj, po Mszy o godz. 1000 zapraszam na spotkanie Parafialny Zespół Synodalny.
  3. W następną niedzielę wraz z Kościołem powszechnym będziemy przeżywać po raz trzeci Niedzielę Słowa Bożego.
  4. W poniedziałek przypada Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim, od wtorku rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  6. W piątek przypada Dzień Babci, a w sobotę Dzień Dziadka. Pamiętajmy w tych dniach o naszych babciach i dziadkach, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do wieczności. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa i serdeczna pamięć.
  7. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulega zmianie – my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu. Caritas Diecezji Tarnowskiej zwraca się z apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe, o przekazanie 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezjalną. Ulotka na ten temat znajduje się na klęcznikach pod chórem.
  8. Dziękuję za sprzątanie kościoła oraz ofiarę na kwiaty. W sobotę o godz. 800  proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny.
  9. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.
  10. Modlitwa  Synodalna i do św. Michała Archanioła…