Ogłoszenia15. NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.07.2021.

10 lipca, 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy 15. niedzielę zwykłą. Bóg zapłać za ofiary składane w poprzednią niedzielę do puszek Caritas na rzecz poszkodowanych przez trąbę powietrzną i gradobicie (1 205zł. ).  Dzisiejsza składka pozostaje w parafii. W przyszłą niedzielę składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
  2. W środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia.
  3. W piątek, 16 lipca, przypada wspomnienie NMP z Góry Karmel (Matki Bożej Szkaplerznej). W tym dniu podczas wieczornej Mszy św. odbędzie się obrzęd przyjęcia szkaplerza. Przy bocznym ołtarzu wyłożona jest Księga Szkaplerza. Zachęcam, aby wszyscy, którzy pragną przyjąć szkaplerz Maryjny, wpisali się do Księgi do czwartku włącznie.
  4. XXXIX PPT przez 7 dni będzie miała formę stacjonarną, tzn. w jednym, wybranym kościele będzie prowadzona dla Pielgrzymów liturgia na bazie materiałów XXXIX Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej. Natomiast w ósmym i dziewiątym dniu pielgrzymi Grupy 13 wyruszą w trasę pieszą na Jasną Górę. Koszt udziału w pielgrzymce pieszej 210zł/os., dzieci do 8 klasy włącznie 180zł/os. w tym autokar w obie strony, nocleg ze śniadaniem i koszulka Grupy 13. Lista dla chętnych w zakrystii.
  5. Dziękuję za sprzątanie i dekorowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę na kwiaty. W sobotę o godz. 800  proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny. Dziękuję pewnej osobie za wykoszenie trawy przy otoczeniu kościoła.
  6. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary również i te bezpośrednio wpłacane na konto parafialne.
  7. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  8. Modlitwa do św. Michała Archanioła….