Ogłoszenia16. NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.07.2021.>

17 lipca, 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy 16. niedzielę zwykłą. Składka przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Bóg zapłać! W przyszłą niedzielę składka pozostaje w parafii.
  2. Dzisiaj Odpust Szkaplerzny w Zawadzie. Suma o godz. 1100
  3. W środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia.
  4. XXXIX PPT przez 7 dni będzie miała formę stacjonarną, tzn. w jednym, wybranym kościele będzie prowadzona dla Pielgrzymów liturgia na bazie materiałów XXXIX Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej. Natomiast w ósmym i dziewiątym dniu pielgrzymi Grupy 13 wyruszą w trasę pieszą na Jasną Górę. Koszt udziału w pielgrzymce pieszej 210zł/os., dzieci do 8 klasy włącznie 180zł/os. w tym autokar w obie strony, nocleg ze śniadaniem i koszulka Grupy 13. Lista dla chętnych w zakrystii.
  5. W nadchodzącym tygodniu w liturgii obchodzimy: w czwartek święto św. Marii Magdaleny; w piątek św. Brygidy, patronki Europy; w sobotę wspomnienie św. Kingi, patronki diecezji.
  6. W przyszłą niedzielę odpust w parafii Korzeniów z okazji wspomnienia św. Anny. Suma o godz. 1100.
  7. W przyszłą niedzielę zgodnie z apelem przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek  dla poszkodowanych w nawałnicach w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii. Również  z racji wspomnienia św. Krzysztofa, po każdej Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych. Okazja do złożenia ofiary do puszek za szczęśliwie przejechane kilometry. Ofiary zostaną przekazane na zakup środków transportu dla misjonarzy.
  8. Dziękuję za sprzątanie i dekorowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę na kwiaty. W sobotę o godz. 800  proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny.
  9. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  10. Modlitwa do św. Michała Archanioła….