Ogłoszenia13. NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.06.2021.

26 czerwca, 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy 13. niedzielę zwykłą. W naszej diecezji to kolejna Niedziela Synodalna. Składka przeznaczona na potrzeby parafii. Bóg zapłać! W przyszłą niedzielę składka na cele diecezjalne. Po Mszy o godz. 1000,  występ dziękczynny zespołu ,,Iskierki’’ z racji zakończenia roku szkolnego i rozpoczynających się wakacji. Dzisiaj odpust w Brzeźnicy z okazji Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Suma o godz. 1100
  2. We wtorek 29 czerwca, uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 800 i 1000. Składka zbierana w tym dniu przekazana jest do dyspozycji Ojca Świętego (tzw. świętopietrze).
  3. W środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia.
  4. W tym tygodniu przypada I Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w środę. czwartek i piątek – pół godziny przed Mszą św. Wyjazd do chorych w piątek od godz. 800
  5. W przyszłą niedzielę – z racji I niedzieli miesiąca – zmiana tajemnic różańcowych po Mszy o godz. 800
  6. Również w następną niedzielę tj. 04.07.2021 r. odpust ku czci Matki Bożej Jagodnej w Ociece. Suma odpustowa o 1100  . W Pustkowie-Osiedlu uroczystość 50-lecia duszpasterstwa pod przewodnictwem ks. bpa Andrzeja Jeża o godz. 1100
  7. Dziękuję za sprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę na kwiaty. W sobotę o godz. 800  proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny.
  8. Dziękuję p.Marcinowi i p.Jakubowi za koszenie trawy przy otoczeniu kościoła, p. Magdalenie, p. Barbarze i p. Wioletcie za przygotowanie dekoracji   na peregrynację Obrazu Matki Bożej Solidarności Robotników z relikwiami bł. ks. Jerzego Popiełuszki i kopii Krzyża Nowohuckiego. Dziękuję chórowi na czele z p. organistą za oprawę liturgiczną i tym wszystkim, którzy się zaangażowali przy tej peregrynacji  oraz prowadzili modlitwę. Bóg zapłać!
  9. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  10. Modlitwa do św. Michała Archanioła….

Wszystkim rozpoczynającym wakacje i urlopy życzę udanego wypoczynku. Niech Wam Pan błogosławi !