Ogłoszenia12. NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.06.2021.OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

19 czerwca, 2021

1.Przeżywamy 12. niedzielę zwykłą – Diecezjalne Święto Rodziny. Dziś o godz. 1000 przyjęcie aspirantów do Liturgicznej Służby Ołtarza. Składka przeznaczona na cele parafialne. Bóg zapłać! W przyszłą niedzielę składka pozostaje również w parafii.

2. We wtorek przeżywać będziemy w naszej parafii peregrynację Obrazu Matki Bożej Solidarności Robotników z relikwiami bł. ks. Jerzego Popiełuszki i kopii Krzyża Nowohuckiego – pod hasłem „Tobie Matko zawierzamy” . Peregrynacja rozpocznie się przywitaniem o godz. 17:45. Proszę o wniesienie obrazu do kościoła czterech mężczyzn z Rady Parafialnej, młodzież bierzmowaną z kl. VIII o wniesienie krzyża i relikwii. O godz. 18:00 Msza święta. a po jej zakończeniu odmówimy akt zawierzenia.

Po Mszy świętej o godz. 1900 występ dzieci i młodzieży z naszej szkoły poświęcony bł. ks. Jerzemu.

O godz. 2000 różaniec w intencji ludzi pracy zakończony Apelem Jasnogórskim.

W środę o godz. 700  Msza św. i ciąg dalszy peregrynacji według następującego porządku :

800 – Podlesie Skrzyszowskie

1000 – Podlesie Paszczyńskie

1200 – Budzyń

1400 – Czekaj

1600 – Wieś

O godz. 1700 Koronka do Bożego Miłosierdzia połączona z aktem zawierzenia i zakończenie peregrynacji. Bardzo serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy w intencji ojczyzny i ludzi pracy, naszych rodzin , uczniów naszej szkoły,  którym patronuje bł. ks, Jerzy i całej parafii.

3. W czwartek przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Odpust w parafii Brzeźnica w przyszłą niedzielę z okazji uroczystości Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

4. W tym tygodniu kończy się rok szkolny i katechetyczny. Msza św. na zakończenie roku – w piątek o godz. 800 w szkole. Okazja do spowiedzi św. dla dzieci i młodzieży – w czwartek od godz. 1700.

5. W przyszłą niedzielę, po Mszy o godz. 1000, zapraszam na występ dziękczynny zespołu ,,Iskierki’’z racji zakończenia roku szkolnego i rozpoczynających się wakacji.

6. Dziękuję za sprzątanie i dekorację kościoła na dzisiejszą niedzielę. W sobotę o godz. 800  proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny. Dziękuję p. Marcie za renowację obrazu  św. Rodziny, który znajduje się na refektarzu w części socjalnej i p. Henrykowi za prace porządkowe przy otoczeniu kościoła.

7. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.

8. Modlitwa do św. Michała Archanioła…