OgłoszeniaNIEDZIELA ZWYKŁA – 29.01.- 05.02.2023. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

29 stycznia, 2023

NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.01.- 05.02.2023. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Przeżywamy 4. niedzielę zwykłą. Składka przeznaczona na potrzeby parafii. W następną niedziele na cele diecezjalne. Bóg zapłać!

2.W środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3.W Czwartek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej).  Msze św. o godz. 700 i 1700. Na Mszę św. przynosimy świece zwane gromnicami, które zostaną pobłogosławione, aby przez cały rok, zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów. Jest to zarazem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Składka w tym dniu przeznaczona na zakony klauzurowe w diecezji.

4.Również w czwartek,  zapraszam dzieci z kl. III, przygotowujące się do I Komunii na Mszę św. o godz. 1700 podczas której odbędzie się odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, proszę aby dzieci przyniosły ze sobą świece od chrztu św. Po Mszy odbędzie się spotkanie organizacyjne dla rodziców, których też proszę o pomoc w demontażu świątecznej dekoracji.

5.W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. od godz. 1600 ; w środę dzieci i młodzież, w piątek starsi. Młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z kl. VII i VIII przypominam o spowiedzi i udziale w nabożeństwie pierwszopiątkowym. Wyjazd do chorych w piątek od godz. 800. Proszę o zgłaszanie chorych.

– W pierwszy  czwartek tradycyjnie modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.

– W pierwszy piątek nabożeństwo  ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W liturgii obchodzimy wspomnienie św. Błażeja (błogosławieństwo świec, gardła i owoców). Składka przeznaczona na potrzeby misji.

– W  pierwszą sobotę Niepokalanemu Sercu  Matki Bożej oddajemy nasze rodziny, wspólnotę parafialną i cały świat. Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwie Pierwszych Sobót Miesiąca. O godz. 1600 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Różaniec połączony z rozważaniem wynagradzającym. O poprowadzenie różańca proszę Róże Różańcowe, następnie Msza św. i zmiana tajemnic różańcowych.

6.W sobotę o godz. 900 spotkanie dla aspirantów, ministrantów i lektorów.

  1. W następną niedzielę na Mszę św. o godz. 1000 zapraszam młodzież przygotowującą się do bierzmowania z kl. VIII, wraz z rodzicami. Proszę, aby kandydaci przynieśli ze sobą Dzienniczek kandydata do bierzmowania. Spotkanie organizacyjne po Mszy św.
  2. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Nabożeństwo 40-godzinne, w którym wynagradzamy Panu Jezusowi za grzechy popełnione przez nas, w naszych małżeństwach, rodzinach i we wspólnocie parafialnej. Będziemy je przeżywać przez trzy niedziele poprzedzające Wielki Post. Program nabożeństwa w najbliższą niedzielę:

900 – 1000– Róże Różańcowe

1100 –  1200 –  kandydaci do sakramentu bierzmowania z kl. VIII

1200 – 1300     –   Centrum Wsi

1300 – 1400 –  Budzyń i Czekaj

1400  1500 –  Podlesie Skrzyszowskie i Podlesie Paszczyńskie

9.Dziękuję za sprzątanie kościoła oraz ofiarę na kwiaty.W sobotę o godz. 800  proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny.

10.Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.

11.Modlitwa  do św. Michała Archanioła…