OgłoszeniaNIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 04.04.2021.

3 kwietnia, 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Przeżywamy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. o godz.700,1000 i 1500 , przed Mszą św. o godz. 1500 – koronka do Bożego Miłosierdzia w ramach nowenny przed Świętem Miłosierdzia. Dzisiaj rozpoczynamy oktawę Zmartwychwstania Pańskiego. Z tej racji w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

2.W Niedzielę Wielkanocną i w Poniedziałek Komunia św. dla tych, którzy będą łączyli się duchowo ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisję Mszy św. za pośrednictwem mediów będzie udzielana o godz. 900, 1100 i 1600.                                                                                                                                                                                                                    

3.Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do zewnętrznego i duchowego upiększenia Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych: ceremoniarzom i Liturgicznej Służbie Ołtarza; szafarzom Komunii Św., kantorom za śpiew Męki Pańskiej i psalmów;  organiście i Chórowi Parafialnemu; osobom, które prowadziły adorację w czasie Triduum; strażakom za wartę przy Grobie Bożym, dekoratorkom za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Bóg zapłać! Dziękuję za ofiary złożone na dekorację i kwiaty do Bożego Grobu. 

4.W związku z ograniczeniami sanitarnymi tradycyjna zbiórka w Wielki Piątek na potrzeby chrześcijan mieszkających w Ziemi Świętej, na prośbę Nuncjatury Apostolskiej w Polsce, w Diecezji Tarnowskiej będzie przeprowadzona w niedzielę przed Świętem Podwyższenia Krzyża Świętego, która w tym roku wypada 12 września br.

5. Przypominam , że w nabożeństwach  w naszym kościele do 09. 04. 2021. może brać udział 15 osób nie wliczając pełniących posługę liturgiczną.

6. Jutro drugi dzień świąt. Msze św. o godz. 800, 1000  i 1500. Koronka do Bożego Miłosierdzia przed  Mszą św. godz. 1500. Składka przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Papieską Akademię Teologiczną w Krakowie. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy o godz. 800 . W następną niedzielę składka przeznaczona na cele diecezjalne.

7.W środę zapraszam młodzież z kl. VIII na Msze św. i spotkanie w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.

8.W przyszłą niedzielę przypada Święto Miłosierdzia Bożego. Po Mszach św. będzie można złożyć ofiarę do puszek na potrzeby Caritas diecezjalnych. O przeprowadzenie zbiórki proszę wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas.

9.Dziękuję za sprzątanie kościoła. W piątek po wieczornej Mszy św. proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny.

10. Życzenia wielkanocne do parafii przesłali:

Biskup tarnowski – Andrzej Jeż

Kanclerz kurii diecezjalnej w Tarnowie – Ks. dr hab.  Robert Kantor

Rektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie Ks. prof. dr hab. Robert Tyrała

Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie – Ks. dr Jacek Soprych

Starosta Powiatu Ropczycko- Sędziszowskiego- Witold Darłak

Wójt Gminy Ostrów- Grzegorz Ożóg i Przewodniczący Rady Gminy – Józef Bajor

Sołtys wsi Skrzyszów- Andrzej Budzik

Dyrektor Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Skrzyszowie – Andrzej Ziajor

Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Ostrowie z/s w Kamionce

Rada Parafialna ze Skrzyszowa

Stowarzyszenie Aktywnych Kobiet ze Skrzyszowa

Dziękując za te życzenia: wszystkim parafianom i gościom życzę:

Niech Zmartwychwstały Pan udzieli Wam wszelkich łask,

niech Was obdarza pokojem, abyście wśród trosk niełatwego życia,

czerpali siłę z wiary, która pozwala pokonać wszelkie trudności.

Niech Chrystus da każdemu to, czego najbardziej potrzebuje:

zdrowie chorym, radość smutnym, pojednanie skłóconym.

Tego z całego serca życzę Wam, Waszym Rodzinom i wszystkim Gościom.

12.Modlitwa do św. Michała Archanioła.