OgłoszeniaNIEDZIELA wielkiego postu – 19.03.2023. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

19 marca, 2023
  1. NIEDZIELA wielkiego postu – 19.03.2023. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1.Przeżywamy 4. niedzielę Wielkiego Postu. która w liturgii nazywana jest „Letare” – „Raduj się, Jerozolimo”. Dzisiaj w dniu Patronalnego Święta naszej parafii można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: uczestnictwo we Mszy św., Komunia Św., odmówienie modlitw przypisanych przez Kościół.

Msze św. o godz. 800 i 1100. Po Mszy św. o godz. 800 poświęcenie nowych figur św. Józefa i św. Antoniego. Podczas sumy odpustowej o godz. 1100 poświęcenie nowego baldachimu który jest darem ofiarnym młodzieży bierzmowanej i dzieci, które przystąpią do I Komunii i procesja wokół kościoła (porządek procesji: lektor z krzyżem, Liturgiczna Służba Ołtarza, feretrony, poczty sztandarowe, strażacy, kapłani, baldachim, wszyscy wierni).

O godz.1500 – Gorzkie Żale.

 

2.Dziękuję ks.  Krzysztofowi Mirek – proboszczowi z parafii Chojnik za przewodniczenie liturgii podczas dzisiejszej Uroczystości, za przeprowadzone rekolekcje parafialne i wygłoszenie odpustowego kazania. Bóg zapłać. Wszystkim kapłanom z naszego dekanatu na czele z ks. Dziekanem dziękuję za obecność i wspólną modlitwę.

 

3.Dziękuję za przygotowanie dzisiejszej uroczystości: Liturgicznej Służbie Ołtarza, chórowi,  organiście, pocztom sztandarowym OSP i Szkoły Podstawowej, niosącym feretrony, rodzinom za przygotowanie kościoła, prace porządkowe  w kościele i wokół kościoła.

 

4.W okresie Wielkiego Postu Droga Krzyżowa w piątki o godz. 1700 i w niedziele po Mszy o godz. 800. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele o 1430. Zachęcam wszystkich parafian do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Przy ołtarzu Matki Bożej wystawione są: skarbonka na kwiaty i dekoracje do Grobu Pańskiego, dla dzieci skarbonki na Wielki Post.

W następną niedzielę Caritas Parafialny będzie rozprowadzał dekoracje świąteczne. Dochód pozostanie w parafii na cele charytatywne. Składka przeznaczona na WSD w Tarnowie.

 

  1. Ekstremalna Droga Krzyżowa w dekanacie odbędzie się 24 marca 2023. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 19 30 w kościele w Pustkowie Osiedlu. Szczegóły na afiszu w gablocie parafialnej.

 

  1. W sobotę przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to zarazem Dzień Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu podczas Mszy św. odbędzie się przyjęcie chętnych osób do Duchowej Adopcji. Przy ołtarzu Matki Bożej jest wyłożona Księga Duchowej Adopcji, do której można się wpisywać do piątku. Są również do pobrania legitymacje Duchowej Adopcji. Należy je wypełnić, wskazaną część odciąć i przynieść w sobotę na Mszę św. (Komunikat Biskupa Tarnowskiego na Dzień Świętości Życia 2023)

 

  1. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Dziękuję za dekorację kościoła p. Magdalenie, p. Barbarze, p. Wioletcie. W sobotę o godz. 800 proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny.

 

  1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.
  2. Modlitwa do św. Michała Archanioła…