Ogłoszenia5. NIEDZIELA wielkiego postu – 26.03.2023. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

26 marca, 2023

5. NIEDZIELA wielkiego postu – 26.03.2023. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy 5. niedzielę Wielkiego Postu. Dzisiejsza składka przeznaczona na WSD w Tarnowie. Bóg zapłać za składane ofiary.
  2. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie do rekolekcji i uroczystości odpustowej w naszej parafii. Szczególnie Liturgicznej Służbie Ołtarza, Chórowi. pocztom sztandarowym OSP i Szkoły Podstawowej, niosącym baldachim i feretrony, rodzinom za przygotowanie kościoła, prace porządkowe w kościele i wokół kościoła.  Paniom za przygotowanie posiłku dla księży w czasie rekolekcji, p. Jackowi za wykonanie zdjęć podczas odpustu parafialnego i rekolekcji. Zostaną one zamieszczone  na stronie parafialnej i w kronice. W imieniu całej wspólnoty dziękuję za dar ofiarny –  baldachim złożony dla parafii z okazji Bierzmowania i Pierwszej Komunii. Bóg zapłać.
  3. 3. Przy ołtarzu Matki Bożej wystawione są: skarbonka na kwiaty i dekoracje do Grobu Pańskiego, dla dzieci skarbonki na Wielki Post. Pod chórem Caritas Parafialny rozprowadza dekoracje świąteczne. Dochód pozostanie w parafii na cele charytatywne.
  4. W środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  5. W piątek, 31 marca, zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w plenerze. O godz. 1700 będzie Msza św. i rozpoczniemy Drogę Krzyżową w kościele. Następnie wyjdziemy w stronę szkoły, przejdziemy obok sklepu Bomir na cmentarz i zakończymy przy krzyżu na placu kościelnym. Na nabożeństwo zabierzmy świece i lampiony. Proszę o przygotowanie i poprowadzenie tego nabożeństwa Radę Duszpasterską i Chór Parafialny. O zabezpieczenie trasy proszę OSP. Ponadto Droga Krzyżowa w niedzielę po Mszy o godz. 800, Gorzkie Żale o 1430.
  6. Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwie Pierwszych Sobót Miesiąca o 1700 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec wynagradzający, o 1800 Msza św. i zmiana tajemnic różańcowych.
  7. W sobotę wyjazd do chorych z posługą sakramentalną przed świętami o godz. 800. Proszę o zgłaszanie chorych. Spotkanie ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 1000
  8. Przyszła niedziela jest Niedzielą Palmową. Poświęcenie palm na placu przed kościołem przed Mszą św. o godz. 1000. Po Mszy św. odbędzie się konkurs na najładniejszą palmę (wykonaną w całości ręcznie) i palmę najwyższą (ozdobioną przynajmniej do połowy wysokości). Do komisji zapraszam przedstawicieli Rady Duszpasterskiej i Caritas. Zachęcam dzieci wraz z rodzicami do robienia palm.
  9.  Dziękuję za sprzątanie kościoła oraz złożoną ofiarę na kwiaty. W sobotę o godz. 800 proszę o sprzątanie kościoła kolejne rodziny. Dziękuję za przycięcie drzew na cmentarzu p. Krzysztofowi i Henrykowi. Zadbajmy o porządek i posprzątajmy na grobach przed świętami. Młodzież, która przyjęła bierzmowanie wraz z rodzicami proszę o przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego.
  1. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.
  2. Modlitwa do św. Michała Archanioła…