Ogłoszenia5. NIEDZIELA WIELKANOCNA – 10.05.2020

9 maja, 2020

1. Przeżywamy 5. Niedzielę Wielkanocną. Składka przeznaczona na cele diecezjalne. W przyszłą niedzielę składka pozostaje w parafii.

2. Przypominam o konieczności telefonicznego informowania o chęci uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej. W naszym kościele może przebywać maksymalnie 16 osób. Parafianie, którzy zamówili intencję, proszę, aby powiadamiały z kilkudniowym wyprzedzeniem. W niedzielę, 10 maja, na wszystkich Mszach św. mamy już komplet wiernych.

3. Od pewnego czasu w przekazie służb sanitarnych nie dominuje już hasło „Zostań w domu”, lecz „Zachowaj dystans”. Dlatego zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach i Mszy św. w dni powszednie.

4. W nadchodzącym tygodniu w liturgii obchodzimy: w czwartek święto św. Macieja, Apostoła; w sobotę święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski (jest to także dzień imienin biskupa diecezjalnego Andrzeja Jeża, któremu patronuje św. Andrzej Bobola).

5. We wtorek Msza św. ku czci św. Michała Archanioła.

6. Nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 17:30, w niedzielę – o godz. 15:00. Codziennie, pół godziny przed nabożeństwem majowym, adoracja Najświętszego Sakramentu.

7. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym”: „Żywności nie zabraknie, wody tak” – rozmowa z ministrem rolnictwa i rozwoju wsi; ponadto: „Komunia z odzysku” – pandemia może zrobić więcej dla pogłębienia przeżywania Pierwszej Komunii Świętej niż dotychczasowe wysiłki duszpasterskie. W tygodniku „Niedziela”: „Nieznane notatki Siostry Łucji” z Fatimy, a także „Co jeść, by się obronić przed wirusem”. Dzieciom polecam nowy numer „Promyczka Dobra” z naklejkami „Kwiaty dla Mamy”, „Mały Promyczek” z grą planszową „Poznaj św. Jana Pawła II” oraz „Małego Gościa” z zakładką do książki.