Ogłoszenia4. NIEDZIELA WIELKANOCNA – 3.05.2020

2 maja, 2020

1. Dzisiejsza, 4. Niedziela Wielkanocna, obchodzona jest w Kościele jako Niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczyna ona tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele, czyli kwartalne dni modlitw o powołania. Składka przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. W przyszłą niedzielę składka na cele diecezjalne.

2. Dziękuję za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na potrzeby parafii oraz przekazywane na nasze konta. Bóg zapłać!

3. Dzisiejsza niedziela to także I niedziela miesiąca. Ponieważ nie ma możliwości przeprowadzenia zmiany tajemnic, podaję intencję, którą papież Franciszek wyznacza dla Róż na miesiąc maj: Módlmy się, aby diakoni, wierni służbie Słowa i ubogich, byli ożywiającym znakiem dla całego Kościoła.

4. Przypominam o konieczności telefonicznego informowania o chęci uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej. W naszym kościele może przebywać maksymalnie 16 osób. Parafianie, którzy zamówili intencję, proszę, aby powiadamiały z kilkudniowym wyprzedzeniem. W NIEDZIELĘ, 3 MAJA, NA WSZYSTKICH MSZACH ŚW. MAMY JUŻ KOMPLET WIERNYCH.

5. W kościele obowiązuje zachowywanie najwyższych środków ostrożności (2-metrowa odległość w ławkach pomiędzy wiernymi, także w czasie przyjmowania Komunii Świętej). Osoby przebywające w kościele mają obowiązek zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki lub części odzieży.

6. W nadchodzącym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Floriana; w środę święto św. Filipa i Jakuba, Apostołów; w piątek uroczystość św. Stanisława, głównego patrona Polski i naszej diecezji (z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych).

7. W liturgiczne wspomnienie św. Floriana, swoje patronalne święto będą przeżywać strażacy. Msza św. w intencji strażaków zostanie odprawiona w poniedziałek, 4 maja, o godz. 16:00.

8. Nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz. 17:30, a po nim Msza św.; w niedzielę – o godz. 15:00, następnie Msza św.

9. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym”: właściwa i niewłaściwa pobożność maryjna – czym jest i jak ją odróżnić? W tygodniku „Niedziela”: o życiu Kościoła w czasie pandemii. Dzieciom polecam majowy numer „Małego Gościa”. W środku zakładka z „Modlitwą przed świętym Całunem”.