Ogłoszenia20. NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.08.2022. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

13 sierpnia, 2022
  1. NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.08.2022. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy 20. niedzielę zwykłą. Składka w dzisiejszą niedzielę przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Bóg zapłać! W uroczystość Wniebowzięcia NMP i w przyszłą niedzielę – składka pozostaje w parafii.
  1. W poniedziałek, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to święto obowiązkowe. Msze św. o godz. 800, 10 00 i 1500. Błogosławieństwo ziół i kwiatów podczas każdej Mszy św., natomiast wieńców żniwnych – na Mszy o godz. 1500.
  1. W środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia.
  2. W środę Mszą świętą na Placu Katedralnym w Tarnowie rozpocznie się XXXX Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: „Chrystus naszą Paschą ”. Modlitwą obejmujemy naszych parafian, którzy wyruszą na pielgrzymów. Radio RDN będzie transmitowało Msze Święte z Tarnowa i Częstochowy oraz przekazywało relacje z pielgrzymki. Materiały formacyjne przygotował  ks. bp Artur Ważny, tegoroczny kaznodzieja pielgrzymki. Spotkanie przed Pieszą Pielgrzymką Grupy 13 św. Dominika Savio w Pustkowie-Osiedlu- 15 sierpnia 2022 r. o godz. 18:00 . Msza Święta, a następnie spotkanie z Księdzem Przewodnikiem i możliwość zapisu. Koszty pielgrzymki: 150zł, dzieci i młodzież do 14 roku życia 75 zł, trzecia osoba z domu 100zł, czwarta i kolejna 25zł.
  1. Dziękuję za sprzątanie i dekorowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W piątek o godz. 1900 proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny.
  2. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  3. Modlitwa do św. Michała Archanioła…