Ogłoszenia18. NIEDZIELA ZWYKŁA – 31.07.2022. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

31 lipca, 2022
  1. Przeżywamy 18. niedzielę zwykłą. Od jutra rozpoczyna się miesiąc dobrowolnej abstynencji. Dziękuję za ofiary zbierane do puszek w poprzednią niedzielę na zakup środków transportu dla misjonarzy. Bóg zapłać! Składka w przyszłą niedzielę na cele diecezjalne.

1. Od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia można zyskać tzw. odpust Porcjunkuli. Można go zyskać tylko jeden raz w roku i ofiarować za siebie albo za zmarłych. Jest to odpust zupełny udzielony za pobożne nawiedzenie kościoła i odmówienie w tym czasie „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”. Do tych dwóch modlitw należy dodać pozostałe warunki, konieczne do zyskania odpustu (stan łaski uświęcającej, Komunia Św., wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, dowolna modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca świętego).

1. W środę po Mszy św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

1. W nadchodzącym tygodniu w liturgii obchodzimy: w czwartek wspomnienie św.. Jana Marii Vianneya, w sobotę święto Przemienienia Pańskiego

1. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. – w środę, czwartek i piątek od godz. 1730. Wyjazd do chorych w piątek od godz. 800.

1. Dziękuję za sprzątanie i dekorowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. W piątek o godz. 1900 proszę o przygotowanie kościoła kolejne rodziny.
  2. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej.

1. Modlitwa do św. Michała Archanioła…