OgłoszeniaNIEDZIELA ZWYKŁA – 16. 06. 2024. GŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

16 czerwca, 2024
  1. NIEDZIELA ZWYKŁA – 16. 06. 2024. GŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

  1. Przeżywamy 11. niedzielę zwykłą – Diecezjalne Święto Rodziny- 25. rocznica pobytu św. Jana Pawła II w Starym Sączu. Składka przeznaczona na cele parafialne. Bóg zapłać za ofiary na remont dachu!

 

  1. W tym tygodniu kończy się rok szkolny i katechetyczny. Msza św. dziękczynna z okazji zakończenie roku – w piątek o godz. 800 w szkole. Okazja do spowiedzi św. dla dzieci i młodzieży – w czwartek o godz. 1700.

 

  1. Zachęcam do udziału w nabożeństwach czerwcowych.

 

  1. Dziękuję za sprzątanie kościoła, koszenie trawy oraz za złożoną ofiarę na remont dachu i  kwiaty, Nowożeńcom Kamili i Piotrowi za wystrój kościoła. W sobotę o godz. 800 proszę o sprzątanie kościoła kolejne rodziny.

 

  1. Dziękuję p. Donatowi za wykoszenie trawy na parkingu. p. Jackowi, p. Janowi, p. Grzegorzowi, p. Krzysztofowi i p. Jarosławowi za prace porządkowe przy kościele.

 

  1. V Synod Diecezji Tarnowskiej przypomina nam, że przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej i przyjęcie jej powinno dokonywać się w parafii zamieszkania, a nie w parafii na terenie której znajduje się szkoła, do której uczęszcza dziecko. Daje to bowiem możliwość głębszego zintegrowania się ze swoją wspólnotą parafialną, w której prowadzone jest przygotowanie dzieci i rodziców podczas przeznaczonych dla nich spotkań i nabożeństw. W związku z tym prosimy rodziców dzieci, które w przyszłym roku będą chciały przyjąć Pierwszą Komunię Świętą, o zgłoszenie się do swojej kancelarii parafialnej i zapisanie swojego dziecka na listę kandydatów. Zapisy będą trwały do końca sierpnia .

 

  1. Modlitwa do św. Michała Archanioła…