Ogłoszenia

28 kwietnia, 20240
 1. NIEDZIELA WIELKANOCNA – 28.04.2024. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dzisiejsza, 5. Niedziela Wielkanocna, przeżywana jest jako Niedziela modlitw za kierowców. Składka przeznaczona na potrzeby parafialne. Bóg zapłać za składane ofiary!

 1. W poniedziałek przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.
 2. We wtorek o godz. 1600 spotkanie dzieci z kl. III przygotowujących się do I Komunii .
 3. W środę rozpoczęcie nabożeństw majowych, które odprawiane będą w dni powszednie o godz. 1730, następnie Msza św.; w niedzielę – o godz. 1500 przed Mszą św. Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach majowych szczególnie dzieci dla których przygotowywane są plansze z kapliczką Matki Bożej. Również w środę wsp. św. Józefa rzemieślnika – Święto Pracy (odpust w Pustkowie Wsi, suma o godz.1100).
 4. W czwartek Dzień Flagi RP i Dzień modlitw za Polonię i Polaków za Granicą.
 5. W piątek – Uroczystość NMP, Królowej Polski. Msze św. o godz. 800 i 1500 nabożeństwo majowe, a po nim Msza św. Składka na cele parafialne. (odpust w Ostrowie, suma o godz.1100)
 6. W sobotę 4 maja w kościele parafialnym pw. św. Józefa Rzemieślnika w Pustkowie o godzinie 11.00 odbędzie się uroczysta Msza Święta połączona z błogosławieństwem nowych lektorów z naszego dekanatu. Zapraszamy kandydatów na lektorów z rodzicami i bliskimi. Kandydaci są proszeni o przybycie na godzinę 10.00. Również w sobotę przypada wspomnienie św. Floriana. Święto patronalne strażaków.
 7. W tym tygodniu przypada I Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. – w środę i czwartek od godziny 1700 przed nabożeństwem majowym. Wyjazd do chorych w czwartek od godz. 800.

–  w pierwszy  czwartek tradycyjnie modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.

– w pierwszy piątek nabożeństwo  ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Składka przeznaczona na potrzeby misji.

–  w  pierwszą sobotę Niepokalanemu Sercu  Matki Bożej oddajemy nasze rodziny, wspólnotę parafialną i cały świat. Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwie Pierwszych Sobót Miesiąca o 1730  nabożeństwo majowe , Msza św. i zmiana tajemnic różańcowych.

 1. Dziękuję za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty i remont dachu, dziękuję za ufundowanie dodatkowo akcesoriów do sprzątania. P. Marcie za dekorowanie kwiatami. P. Marcinowi za prace pielęgnacyjne przy otoczeniu kościoła. W sobotę o godz. 800 proszę o sprzątanie kościoła kolejne rodziny
 2. Dziękuję młodzieży bierzmowanej i ich rodzicom za dar ofiarny z okazji bierzmowania. Są to nowe świece przy tabernakulum.
 3. Modlitwa do św. Michała Archanioła…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *